do zakończenia głosowania

Budżet Obywatelski - edycja 2022

Mamy to!! Wnioski projektowe złożone, pracownicy Urzędu wraz z Wnioskodawcami zrobili wszystko, żeby jak najwięcej pomysłów ujrzało światło dzienne i zostało dopuszczonych do głosowania. Teraz Twoja kolej! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejrzyj listę zgłoszonych projektów, wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i oddaj swój głos!

ODDAJ SWÓJ GŁOS

NA PROJEKT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2022

Piknikowe sady

Dane podstawowe

Sport i rekreacja
2021-08-13
Sport i rekreacja
8 000,00 zł
Wniosek odrzucony (Odrzucony na podstawie: § 6 ust. 2 pkt 4 lit. a, lit. b i lit. c Załącznika do Uchwały nr 29.278.2021 Rady Miasta Rydułtowy z dnia 18 marca 2021 r. - nie mogą być realizowane projekty, które nieprecyzyjnie określają miejsce i sposób realizacji projektu, projekty które po ich realizacji generowałyby koszty utrzymania niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości projektu zadania, oraz projekty sprzeczne z obowiązującymi w Mieście planami i programami, w tym w szczególności z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.)

Opis projektu

Mi nie smakują owoce ze sklepów! Wolałabym sama zerwać owoce i to z drzew, które znam. Posadzenie drzew owocowych - stworzenie sadów. W sadzie może być też miejsce na ognisko. Do projektu można by się starać o dofinansowanie z Ministerstwa Środowiska lub innego. Można zrealizować bardzo modny na świecie trend zachowywania starych/prastarych gatunków. Drzewa można naszczepić od okolicznych ludzi - np. śliwki prawe, czereśnie knorble, gruszki owsianki... Trawa nie koszona do pnia, tylko kosiarką z metalową "kosą" dwa razy w roku, aby się delektować łąką. Tylko skoszona nisko pod drzewami, które akurat mają dojrzałe owoce. Byłoby to miejsc, gdzie można sobie nazrywać owoców, wolontariusze mogliby te owoce zrywać - i by były na soki serwowane w szkołach, na zajęciach. Można by się rozkładać na piknik na kocach, matach, ćwiczy na wolnym powietrzu - np. tai-chi. Na drzewach można by zrobić domki dla dzieci - parę schodków, parę desek, podłogi, 2 ławki, barierki. Dzieci to lubią. Mógłby być konkurs na projekt domków - mógłby to być piracki statek, karoca. Wolontariusze mogą grabić liście, zrywać owoce - w zamian dostają wejściówki do kina, na zajęcia - mogą je dać wnukom... W wielu projektach widzę wolontariuszy, którzy zbierają punkty za różne aktywności, a raz w roku mogą razem z Jubilatem dostawać w RCK-u nagrody. Ja bym widziała, że grupie najbardziej aktywnych organizacji się są 2-3 dniowe wycieczki np. do Ustronia - z opłaconych godzin na baseny solankowe, pyszne kolacje w Karczmie Góralskiej (tam na żywo grają piękni młodzi górale). Jak jakaś aktywna wolontariuszka czy wolontariusz chcieli tylko dyżurować w "Jaskini", lub na dyskotece... i nie chce wyjeżdżać może wycieczkę oddać dziecku, wnukom - i ma świetny prezent. P.S. "Jaskinia" - tak by się mogło nazywać miejsce realizacji projektu Roszada.

Lokalizacja zadania projektowego

Rydułtowy
osiedle Na Wzgórzu 39, 44-280 Rydułtowy, Polska (50,076993 N, 18,414401 E)

Zestawienie kosztów przeprowadzenia projektu

Typ kosztu
Opis
Wartość
Koszty twarde (np. sprzęt)
Kupienie drzew
8 000,00 zł
 
SUMA: 8 000,00 zł

Komentarze / uwagi do projektu (brak)

Musisz się zalogować, aby móc komentować projekty.


Urząd Miasta Rydułtowy

ul. Ofiar Terroru 36, 44-280 Rydułtowy
Telefon: 32 4537411 / Faks: 32 4537410 / Adres e-mail: um@rydultowy.pl

NIP Miasta Rydułtowy: 647-10-17-693
NIP Urzędu Miasta Rydułtowy: 647-25-60-809
Identyfikator gminy: 2415031

Urząd Miasta Rydułtowy jest czynny w następujących godzinach:
poniedziałek-środa od 7:30 do 15:30,
czwartek od 7:30 do 17:00,
piątek od 7:30 do 14:00.

Pliki cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie.

Zasady ich używania zostały opisane w Polityce Prywatności