do zakończenia głosowania

Budżet Obywatelski - edycja 2022

Mamy to!! Wnioski projektowe złożone, pracownicy Urzędu wraz z Wnioskodawcami zrobili wszystko, żeby jak najwięcej pomysłów ujrzało światło dzienne i zostało dopuszczonych do głosowania. Teraz Twoja kolej! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejrzyj listę zgłoszonych projektów, wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i oddaj swój głos!

ODDAJ SWÓJ GŁOS

NA PROJEKT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2022

Złota rączka/ Jak dobrze mieć sąsiada / Poszukiwany / Poszukiwana

Dane podstawowe

Sport i rekreacja
2021-08-13
Sport i rekreacja
2 000,00 zł
Wniosek odrzucony (Wniosek skierowano do modyfikacji, ponieważ projekt nie zawierał istotnych informacji potrzebnych do oceny. Należało sprecyzować i podać wiarygodny koszt stworzenia strony internetowej dla tego zadania. § 11 ust. 3 pkt 4 lit. a, lit. c i lit. g Załącznika do Uchwały nr 29.278.2021 Rady Miasta Rydułtowy z dnia 18 marca 2021 r. - nie uzupełnienie lub brak modyfikacji projektu skutkuje nie poddaniem projektu dalszej weryfikacji, a co za tym idzie odrzuceniem wniosku. )

Opis projektu

Stworzenie strony internetowej oraz miejsca, gdzie wolontariusze będą "łączyć" osoby potrzebujące drobnych usług z osobami oferującymi usługi. W domach coś się psuje, fachowcy powyjeżdżali do pracy za granicę, a mnóstwo ludzi ma różne zdolności, potrafią naprawiać. Może to być: koszenie trawy, naprawy półek, drzwiczek, kranów, drobne remonty, usługi... Młodzież może dyżurować w wyznaczonym punkcie, spisywać na stronie internetowej potrzeby, oferty. Usługi krawieckie, kucharskie, cukiernicze, internetowe, itd. Ostatnio prawdziwy kołacz z makiem jadłam parę lat temu na Dniach Rydułtów. Od tego czasu chodzę na dni Rydułtów - ale już kołacza nie ma, kupuję w różnych cukierniach, ale to nie to! W dzieciństwie gdy odprawialiśmy urodziny, to zamawialiśmy różne ciastka u znajomej - zamawialiśmy składniki a odbieraliśmy kilka pysznych ciast, resztę składników i płaciliśmy niewiele. Teraz bym chętnie zamówiła takie ciasta u kogoś, kto lubi i umie piec. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sprawach a inni mogliby im pomóc i sobie coś zarobić - tylko trzeba dać szansę, żeby się znaleźli. To może być parę godzin opieki nad dzieckiem, upieczenie pierników, kołacze na święta, zrobienie moczki. Korepetycje - młodzież młodszym. Moda jest teraz na usługę asystenta osoby starszej, mającej ograniczenia. Asystent chodzi z taką osobą na spacery, zakupy, do lekarza... Może być opcja, że się opiniuje usługi, pisze, czy się jest zadowolonym z ceny, jakości usługi. Może być, że osoby oferują usługi u siebie np. gotują, pieką, naprawiają u siebie lub przychodzą do kogoś i tam gotują, pieką (przy okazji gospodyni może pracować uczyć się). Na przykład kobieta ma dzieci, pracuje. Gdy "zatrudni" kogoś na parę godzin do gotowania dań może mieć czas dla dzieci a potem się siada do uczty! Która kobieta o tym nie marzy!

Lokalizacja zadania projektowego

Rydułtowy
Strzelców Bytomskich 9A, 44-280 Rydułtowy, Polska (50,066947 N, 18,418965 E)

Zestawienie kosztów przeprowadzenia projektu

Typ kosztu
Opis
Wartość
Koszty twarde (np. sprzęt)
zaprogramowanie strony internetowej
2 000,00 zł
 
SUMA: 2 000,00 zł

Komentarze / uwagi do projektu (brak)

Musisz się zalogować, aby móc komentować projekty.


Urząd Miasta Rydułtowy

ul. Ofiar Terroru 36, 44-280 Rydułtowy
Telefon: 32 4537411 / Faks: 32 4537410 / Adres e-mail: um@rydultowy.pl

NIP Miasta Rydułtowy: 647-10-17-693
NIP Urzędu Miasta Rydułtowy: 647-25-60-809
Identyfikator gminy: 2415031

Urząd Miasta Rydułtowy jest czynny w następujących godzinach:
poniedziałek-środa od 7:30 do 15:30,
czwartek od 7:30 do 17:00,
piątek od 7:30 do 14:00.

Pliki cookies

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie.

Zasady ich używania zostały opisane w Polityce Prywatności